ניוזלטר:   הרשם עכשיו  |  ארכיון

שיתוף פעולה עם לומדי הדף היומי

מפעל משנה תורה ואתר נתיבות הש"ס חברו יחד עם פורטל הדף היומי כדי להעניק ללומדי הדף היומי את פסקי הרמב"ם.

להלן המדור החדש

כבר עמדו גדולי ישראל לדורותיהם על חשיבות לימוד הדף היומי עם פסקי ההלכה. לימוד פסקי הרמב"ם המקיפים את כל התלמוד הבבלי (ואף יותר!) מציב בפני הלומד תמונה שלמה של כל החזון היהודי בבהירות המעוררת שאיפה למימושו של חזון זה. דברים קצרים בנושא זה ניתן למצוא במאמר "על הדף היומי ותכליתו בחזון הגדול של משנה תורה". מדי יום תוכל, קורא יקר, לסכם לעצמך את הלימוד בפסקי הרמב"ם.

נוסח הרמב"ם בספר משנה תורה שבמהדורתינו הוא הנוסח המדויק ביותר, מנוקד ומחולק כפי שהוא בטופס שיצא מתחת ידי הרמב"ם (בדרך כלל מספור ההלכות שנעשה מאוחר יותר שגוי.במהדורתינו באה כל הלכה קצרה בפסקה בפני עצמה). אפשר כמובן לשכלל את מבואות{הרמב"ם על העמוד, כגון לסמן בגופן כחול את המילים הרלוונטיות ביותר. נשמח אם הקוראים יוכלו לעמוס משימה חשובה זו אתנו. הערות ורעיונות יתקבלו בברכה. המעוניינים לקבל מדי יום את הקובץ ישירות לדואר האלקטרוני שלהם מתבקשים להירשם כאן. הקובץ יותקן גם בפורטל מדי יום.

הלכות עבודה זרה וחוקות הגויים הן מן ההלכות שעברו עריכה רבה ביותר בידי הצנזורה הנוצרית. השם הנפוץ הלכות עבודת כוכבים ומזלות, שאינו נמצא בכתבי היד אפילו פעם אחת, מטרתו לבטלן ביחס הנוצרים. משום כך הצנזורה טבעה מונח חדש, מומר במקום משומד, בעוד שלפי ההלכה יהודי אינו יכול להמיר את זהותו. כמו כן נמחק שמו של ישו (במקור: ישוע, שם רשעים ירקב) מן החיבור. תיקונים של שיבושים מעין אלו, בין שנעשו במזיד בין שנעשו בשוגג, מתוקנים בנוסח שלפנינו שהוא הנוסח המדויק ביותר לפי שעה, עד שיימצא הספר המקורי של הרמב"ם. נוסח זה מבוסס על כתבי היד התימניים של החיבור ועל כתב יד אוקספורד שאישר הרמב"ם בחתימת ידו ש"הוגה מספרי". לעוד פרטים על המהדורה קראו באתר של הספר.

מפעל משנה תורה, הנעשה כולו בידי תלמידי חכמים בהתנדבות, שם לו למטרה להגיש לפני הקוראים את החיבור כדי שכל אחד ואחד יוכל להכיר את כל התורה שבעל פה באופן המקיף ביותר ובצורה המתומצתת והמסודרת למופת כפי שהביאה הרמב"ם לביטוי בספרו המופתי משנה תורה בבניין מסודר של תורה שהקורא זוכר אותה וחי על פיה, שואף למימושה השלם, ולא רק לשאת ולתת בה, תורה  מקיפה המאירה את דרכו של האדם בכל תחומי חייו, משפעת על חייו ומעצבת את הבנתו את ההלכות. כדי להקל על הקורא, אנו עוסקים בהכנת ביאור מקוצר אך ממצה לספר משנה תורה, ועד כה יצאו לאור במסגרת המפעל שבעה ספרים מכלל ארבעה-עשר הספרים שבחיבור: המדע, אהבה, זמנים, נזיקים, קניין, משפטים ושופטים.

ללומדים את הדף היומי מוצע בזאת לסכם את הלימוד בספר משנה תורה על פי ההפניות שבגיליון התלמוד שכותרתן עין משפט נר מצוה.

אנו מאחלים לכל קוראינו הצלחה בלימודם.

ניתן להוריד את הלכות עבודה זרה  וחוקות הגויים בקובץ PDF. בנוסח של מהדורת מפעל משנה תורה.

ניתן להשיג את המהדורה של החיבור בכרך אחד וגם את ספר המדע (שנכללות בו הלכות עבודה זרה) במהדורה מבוארת. ניתן להזמין דרך האתר.

קבלו מתנה עוד היום!

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו

וקבלו בחינם את רשימת כל תרי"ג המצוות

 מניין המצוות הקצר לרמב"ם

עם ביאור תמציתי

דואר אלקטרוני
שם

לוח רמב"ם יומי

הצטרפו ללימוד הרמב"ם היומי. פרק אחד ליום נמשך כ-3 שנים 3 פרקים ליום נמשך כשנה לימוד ספר המצוות 2-3 מצוות כל יום נמשך כשנה. התחילו עכשיו! להורדת לוח זמנים

אתם יכולים ליהנות כבר היום מהמהדורה שלנו!

הזמינו עוד היום את המהדורה שלנו ותוכלו ליהנות מהנוסח המדויק, מהמפתחות הרבים ומהביאור הייחודי שלנו.

במהדורה שלנו יתרונות רבים על פני מהדורות קודמות.

הרכישה מתבצעת בשירות עצמי באתר. אנו נשלח לכם את הספרים עד הבית!

לדוגמאות  לרכישה