ניוזלטר:   הרשם עכשיו  |  ארכיון

ספר אהבה - המהדורה המבוארת

ספר אהבה הינו הספר השני ב"משנה תורה" העוסק במצוות היומיות של הקשר עמוק בין היהודי לבוראו של עולם. הספר פותח בחובת הצהרת ההכרה בה', ביחודו ובקבלת מלכותו עלינו. בקריאת שמע. ממשיך לתאר את התפילה ואת ההכנות אליה, בייחוד את הכנת הלב. את התפילה יום-יום ואת התפילה בשבתות ובמועדי השנה, ועובר לתפילת הצבור, הכוללת את קריאת התורה ואת ברכת הכהנים. תשמישי הקדושה המלווים את האדם יום יום, ספר התורה התפילין, המזוזה והציצית להזכיר לאדם את נוכחותו של ה'. הברכות המקושרות לחיי הגוף והמעשה, להודות ולשבח. ולבסוף מצוות ברית המילה כחותם גופני לקשר הדתי והלאומי. כנספח לספר הרמב"ם מצרף את נוסח הסידור שלו.

 

 • מהי המשמעות של שם הספר, הרי אין כאן רומן רומנטי?

"טבעם של בני אנוש שהם מתפעלים ומתרגשים מן הדברים הנדירים, ומוקסמים מכל דבר בלתי מובן. הםחולפים על פני התדיר, היומיומי, מבלי משים לב, ומבקשים את המופלא, את הנדיר. הם נותנים את נפשם להסיע עצמם אל קצווי חלד, לתור אחרי נוף שאינו עיקר ואחרי רוח של הבל, ושמים לב על חייהם רק בעת מחלה או אבל.

אבל אנשי חכמתה של תורה מגלים את היופי ואת הקודש בדבר התדיר, "תדיר ומקודש - יקדים איזה מהן שירצה", ומוקסמים מן המובן (ראה פתיחת רבנו לאיגרת תחיית המתים), ואף מן המובן מאליו. ואת המסתורין הגדול הם חושפים בתוכם באהבתם הגדולה אל הנצחי, כאותם חולי אהבה ההולכים לישון ומהרהרים באהובתם, קמים ואהובתם עמהם בדעתם, אוכלים ושותים ומחשבתם אינה מניחה להם. יותר מכן, אהבת ה', השמורה לאלו הנותנים אל לב את החיים כדבר שאינו מובן מאליו, הולכים לישון ודומיית תהילה בפיהם, פוקחים את עיניהם ומברכים, מתמתחים ומברכים, מתלבשים ומברכים, מתפנים ומברכים, עד אשר לא יבואו ימים אשר יאמרו אין לנו חפץ בהם, כשלא יוכלו לעשות את הדברים הנדושים. אוכלים, ונזכרים להודות לאל. שותים כמה פעמים ביום, ונזכרים "שהכל נהיה בדברו" - הכל! וכך הם חיים כל הזמן, ומתים רק פעם אחת. הפך דברי ההמון. זו מטרת המצוות בספר זה, לחפוף את האדם בהכרה של תודה על הרגע, של שאיפה אל ה' בכל זמן ובכל מקום, של ליווי מתמיד של האמת ושל הנצח. לחוש את פעימת החיים וחוויית קרבת ה'. זוהי האהבה האמתית.' "

(מתוך ההקדמה לספר אהבה. להקדמה המלאה ראה כאן {קישור})

 

מבנה הספר

 • הקדמת הרמב"םמהוהצורך בספר אחד ומהו חזון הספר? מהם תרי"ג מצוות? מה מבנה הספר כולו ומהו מבנהו של כל אחדמי"ד הספרים?
 •  
 • הספר כולל את:
 • הלכותקריאת שמעמהי משמעותה של קריאת שמע? מהו זמנה? ומהם ההכנות לה?.
 • הלכות תפילה וברכת כהניםכיצד נוסחה התפילה? מהם ההכנות לתפילה? מהי הכוונה? מהם דיני בית הכנסת מתי קוראים בתורה? ומהי ברכת כהנים? האם כהן פושע יכול לברך?
 • הלכות תפילין,  מזוזה וספר תורהכיצד מכינים אותם? מה יש בתוך המזוזה ובתוך התפילין? מהי קדושתם? כיצד כותבים ספר תורה?
 • הלכות ציציתמהי הציצית? ממה מכינים תכלת? מהי קדושת הציצית?
 • הלכותברכותלמה לברך? מהם כללי הברכות? מתי מברכים ברכת המזון ומתי נוטלים ידיים? מתי מברכים על הריח, על השמיעה ועל ראיית דבר טוב?
 • הלכות מילהברית המילה, מי חייב ומתי? מתי מלים בשבת ומתי לא? ועוד
 • סדר התפילות- הסידור של הרמב"ם לכל השנה

קבלו מתנה עוד היום!

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו

וקבלו בחינם את רשימת כל תרי"ג המצוות

 מניין המצוות הקצר לרמב"ם

עם ביאור תמציתי

דואר אלקטרוני
שם

לוח רמב"ם יומי

הצטרפו ללימוד הרמב"ם היומי. פרק אחד ליום נמשך כ-3 שנים 3 פרקים ליום נמשך כשנה לימוד ספר המצוות 2-3 מצוות כל יום נמשך כשנה. התחילו עכשיו! להורדת לוח זמנים

אתם יכולים ליהנות כבר היום מהמהדורה שלנו!

הזמינו עוד היום את המהדורה שלנו ותוכלו ליהנות מהנוסח המדויק, מהמפתחות הרבים ומהביאור הייחודי שלנו.

במהדורה שלנו יתרונות רבים על פני מהדורות קודמות.

הרכישה מתבצעת בשירות עצמי באתר. אנו נשלח לכם את הספרים עד הבית!

לדוגמאות  לרכישה