ניוזלטר:   הרשם עכשיו  |  ארכיון

לקראת מקדש - הלכות בית הבחירה והלכות קרבן פסח

מפעל משנה תורה שמח להגיש לפני קוראיו פרקים נבחרים מתוך משנה תורה.
מתוך הכריכה האחורית:
ספר "משנה תורה", שפרקים נבחרים ממנו מוגשים לפניך, קורא יקר, הוא אחת מיצירות המופת של הקלסיקה היהודית. ספר זה הוא חיבורו הגדול מלא העוז והחזון של הנשר הגדול, הרמב"ם, לאומה היהודית ולכל יהודי. הספר מקיף את כל התורה שבעל־פה באופן תמציתי, מבורר ומלוטש כפי שלא נעשה משעה שניתנה התורה שבכתב.
הליכות המחשבה והלכות המעשה הנוגעים לתיאור המקדש ולקרבן פסח מתוארים כאן בחרט אומן, והופכים לבר־השגה את המאמץ האנושי והיהודי אל הטוב, אל האמת ואל הנצח.
ספר זה, מבית היוצר של "מפעל משנה תורה", מציג לפני הקורא את הנוסח המקורי שיצא מתחת ידי הרמב"ם, בלוויית ביאור קצר, ומציב את משנת הרמב"ם בפסגת טהרתה.


הספר מהווה הזמנה לקריאה בספר "משנה תורה" ולעידוד הלימוד בו, ויש בו כדי להעמיד את האדם על המציאות הראויה שהתורה מבקשת להוליכנו בה, ועל אחריותו התדירה והנוקבת של האדם לאמץ את שבילי ההגות ההלכתית כולה בהנהגת חייו בכל עת ובכל מקום, ביראה ובאהבה.
אנו מאחלים לקוראינו היקרים הצלחה במשימה רבת הוד זו.
 
mishne 
torah - mikdash
לחץ כאן להגדלה
הספר מכיל את חטיבות ההלכות הראשונות בספר עבודה ובספר קרבנות, ומהווה הזמנה ישירה להבנת עולם המקדש והקודש, בליווי איורים עשירים על פי משנת הרמב"ם, וביאור תמציתי בחינת 'מועט המחזיק את המרובה'. הביאור התמציתי נעשה בהלכות בית הבחירה על ידי הרב עזריה אריאל מ'ישיבת בית הבחירה' שליד מכון המקדש בירושלים, ובהלכות קרבן פסח על ידי ר' יוחאי מקבילי. לקראת פסח - יש בידך הזדמנות להבין את הפסח בהודו ובהדרו, כפי שהוא ראוי להיות. הספר יכול לשמש כמתנה יפהפיה לקראת חג הפסח ולקריאה מרוממת משותפת עם יקירך, הבאה לצייר את החגיגה היהודית הנשאפת והנשגבת בפרטי פרטיה.

מהדורת כיס. 128 עמודים.
9.5X14.5 סמ'

העבודה כולה נעשתה, כדרכנו, בהתנדבות ועל מנת שלא לקבל פרס.
 

עמוד השער

ההקדמה

דוגמת עמודים
מהלכות בית הבחירה

ציורים

דוגמת עמודים
מקרבן פסח

קבלו מתנה עוד היום!

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו

וקבלו בחינם את רשימת כל תרי"ג המצוות

 מניין המצוות הקצר לרמב"ם

עם ביאור תמציתי

דואר אלקטרוני
שם

לוח רמב"ם יומי

הצטרפו ללימוד הרמב"ם היומי. פרק אחד ליום נמשך כ-3 שנים 3 פרקים ליום נמשך כשנה לימוד ספר המצוות 2-3 מצוות כל יום נמשך כשנה. התחילו עכשיו! להורדת לוח זמנים

אתם יכולים ליהנות כבר היום מהמהדורה שלנו!

הזמינו עוד היום את המהדורה שלנו ותוכלו ליהנות מהנוסח המדויק, מהמפתחות הרבים ומהביאור הייחודי שלנו.

במהדורה שלנו יתרונות רבים על פני מהדורות קודמות.

הרכישה מתבצעת בשירות עצמי באתר. אנו נשלח לכם את הספרים עד הבית!

לדוגמאות  לרכישה